Vyhledávání

Rezervovat cvičení

Musíte se přihlásit

Uživatel

Měření

MĚŘENÍ TUKU V TĚLE

Máte pocit, že Vaše postava není úplně ideální? Chcete se dozvědět více o svém těle ?

Využijte odbornou kompletní analýzu Vašeho těla přístrojem Tanita. Unikátní diagnostický přístroj během několika minut změří, jak na tom vaše tělo je.

 

 

Nabízím Vám měření na diagnostickém přístroji Tanita, který s max. přesností a během několika minut dokáže provést kkompletní analýzu vašeho organismu. Díky přesným výpočtům se seznámíte např. s tím, kolik vám v těle přebývá tuku nebo naopak kolik potřebujete nabrat svalové hmoty.

Měření probíhá v několika základních oblastech:

  • Analýza tělesné kompozice – změří se vaše hmotnost, množství vody, minerálů a proteinů v těle
  • Analýza svalů a tuku – poměr svalové hmoty a množství tuku
  • Diagnóza obezity – vypočítá přesně váš BMI a poměr pasu a boků
  • Svalová rovnováha – stanoví se pro každou část těla zvlášť (ruce, trup, nohy)

 

Analýza složení těla je služba, kterou mimořádně oceníte. Velmi přesné 4 senzorová měření pomocí rukou a nohou probíhá v celém těle.

Každý člověk potřebuje přijmout denně jiné minimální množství energie jedná se o tzv. Bazální metabolismus organismu, což je je číslo, které vyjadřuje kolik energie spotřebuje vaše tělo na ten nejnutnější provoz, tedy abyste mohli dýchat, mrkat,chodit. To je základ Vaší existence v opačném případě si Vaše tělo postupně spalování (výdej energie v klidovém stavu) snižuje, aby jste vůbec přežili a to Vám samozřejmě v budoucnu hubnutí velice ztíží a navíc se poté strašně těžko váha udržuje. .Platí při tom, že čím více máte svalů, tím je číslo vyšší.Po zjištění hodnoty svého metabolismu zjistíte zda svým životním stylem nejdete proti němu. Jak určitě víte, tak základním pravidlem hubnutí, je snížit příjem energie (kcal; kJ) v jídle oproti Vašemu výdeji a to každý den.

Vše co navíc za den vykonáte od čtení knihy po různé sportovní aktivity je energie vydaná navíc, která se k Vašemu bazálnímu metabolismu ještě připočítává, takže v konečném důsledku spálíte daleko více.

Energetický příjem v jídle při hubnutí nesmí být vyšší než výdej a ani nižší než Váš bazální metabolismus.

Nejezte méně než je Váš bazální metabolismus. Pokud byste jedli příliš málo, tak to Váš metabolismus zpomalí! Výpočet BMI také nemůže platit pro lidi, kteří často hubli. Každé hubnutí probíhá na úkor svaloviny. Člověk má po zhubnutí méně svalů, než před hubnutím. Pokud pak znovu přibere, vždy přibere na svou původní váhu, než měl před zhubnutím – jenže svaly již zpět nezíská. Proto je člověk po jo-jo efektu o něco tlustší, než před hubnutím - tím se sníží průměrné množství svaloviny v těle.

Bazální míra metabolismu odpovídá 60% až 70% z celkové vydané energie.

Minimální množství energie = Váš bazální metabolismus (BMR)